Jayden en Alma SBO kampioenen t/m 12 jaar

Jayden Breider heeft het PK-D gewonnen met een score van 6 uit 7. Hij is daarmee SBO jeugdkampioen t/m 12 jaar. De 2e plek en daarmee ook het 2e NK ticket jeugd ging naar Dean, die op weerstandpunten Christian en Jay-Giani voorbleef.
Bij de meisjes was een barrage nodig tussen Alma en Senne. Alma won beide barragepartijen en is daarmee meisjeskampioene en recht op het enige meisjesticket voor het NK-E dat op 14 en 15 mei online wordt gespeeld.

Einduitslag na 7 rondes Zwitsers

#NaamScoreWP*SBW-We
1Breider, Jayden6.025.021.50+1.56
2Tang, Dean5.028.518.00+0.84
Groning, Chistian van5.022.512.00+1.07
Sapulette, Jay-Giani5.022.511.50-1.44
5Formanoy, David4.024.511.50+0.23
Visser, Alma4.023.08.00-0.52
7Aalbers, Senne3.022.03.00-0.41
8Westerhof, Sophie2.024.02.50-0.49
9Weessies, Nynke0.020.50.00-0.84

*Weerstandspunten volgens de knsb methode, Tornelo hanteert een andere SB berekening, zonder halve punt aftrek bij een bye.

De eerste ronde begon verrassend, met verlies van zowel Jay-Giani als Jayden. In de 2e ronde moesten deze 2 jongens tegen elkaar en Jayden won deze partijen en alle volgende partijen. Voor Gay-Giani was met 0 uit 2 ver beneden zijn niveau gestart, maar na een bye in de 3e ronde herpakte hij zich.

Van de meiden was Alma in het begin goed bezig. Ze won de 1e 3 partijen, waarvan 2 tegen haar directe concurrenten. Daarna liep het wat minder en hoewel het er tegen Jay-Giani naar uitzag dat ze daar een punt zou halen bleef ze op 3 punten steken. Een bye in de laatste ronde bracht dit naar 4.
Senne won van Nynke en Sophie en met een bye kwam ze op 3. Vanwege artikel 6.1 van het reglement mocht Senne een barrage aanvragen. Deze is dezelfde avond nog gespeeld, waarbij Alma beide partijen won.

Tijdens het hele toernooi werd heel snel gespeeld. Veel partijen waren vaak al binnen 10 minuten klaar, waardoor er veel onnodige fouten en onnauwkeurigheden waren. Dat leverde wel een aantal mooie stellingen op.

Hieronder een kleine selectie uit de 28 partijen. Alle partijen zijn te zien op tornelo

volgt zsm….

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *