PK-E

PK E 2021 ONLINE op 24 april

Verslag seizoen 2020/2021

Op 24 april is het online jeugd PK-E (t/m 10 jaar) gespeeld. Het was een spannende strijd en na 7 rondes round-robin waren er 3 spelers met 5 punten op de gedeelde eerste plek. David, Brent en Sophie moesten barrages spelen om te bepalen wie de SBO jeugdkampioen t/m 10 jaar zou worden. Na de eerste ronde van 3 partijen viel Sophie af. Maar haar prestatie was natuurlijk meer dan goed genoeg voor de meisjestitel en het meisjesticket. In het tweekamp dat volgde tussen Brent en David trok Brent aan het langste eind. Hij won beide partijen en is daarmee kampioen en hij mag ook meespelen met het NK-E, dat op 8 en 9 mei online wordt gehouden.

De eerste ronde verliep slecht voor Brent. Door technische problemen werd zijn partij reglementair verloren verklaart. Daarna won hij 3 partijen, maar in de 5e ronde liet hij een punt liggen tegen Stijn. Sophie had al verloren van David in ronde 4 en David had zich laten verschalken door Samuel in de 3e ronde. Na ronde 6 stonden David en Sophie op 5 punten en Brent had er 4. Maar Brent moest tegen David en Sophie tegen Mels. De tweelingen moesten allebei winnen zodat Brent nog uitzicht had op de titel. En Mels hielp zijn broer perfect. Sophie verloor al in de 13e zet een stuk, en Mels kon deze voorsprong langzaam uitbouwen. Er was nog wel een dappere poging om een 50 zetten remise af te dwingen door eeuwig schaak, maar dat mislukte net.

Brent en David ruilden snel af en rond zet 30 zaten ze in een toren pionnen eindspel. David kwam al snel beter te staan met een sterke vrije h-pion. Brent creëerde handig een vrije a-pion, maar David had deze eenvoudig kunnen stoppen. Maar zo’n toren pionnen eindspel is lastig en voor je het weet heb je je stukken in een slechte positie gemanoeuvreerd. Brent promoveerde, miste een mat in 1 bij zet 52 (en een mat in 2 direct daarna) maar wist uiteindelijk toch te winnen.

Eindstand na 7 ronden

  ScoreSB12345678
1Brent Aalbers516x10R11101
2David Formanoy5140x101111
3Sophie Westerhof5121R0x11110
4Samuel Veenvliet411010x1011
5Gideon Bertholee370001x011
6Damy Timmerije3600001x11
7Stijn Rozendaal26100000x1
8Mels Aalbers150010000x

Voor alle uitslagen en partijen zie Tornelo

Verslag seizoen 2019/2020

Nadat er in het begin toch vooral weer veel te snel werd geschaakt, kwamen de spelers er na een paar ronden beter in. De partijen duurden langer, en er werd meer en beter genoteerd. Evan schakelde winst aan winst en was al na 7 ronden zeker van de eindoverwinning. Eva was na de 8e ronde al meisjeskampioene. Maar voor de overige NK tickets werd zwaar gestreden en de concurrentie was zwaar. Tot en met de laatste ronde moest er worden gestreden. In de laatste ronde liep Evan ook tegen zijn enige verliespartij aan. De partij begon gespiegeld, Evan kopieerde de zetten van Sam. Maar na de opening kwam hij een kwaliteit voor. Door een paar kleine slordigheden gingen zijn pionnen er wat sneller af, en kwam een er Koning Toren tegen Koning, Paard en 2 pionnen op het bord. Een paardvork van Sem leverde hem de toren op, maar kostte paard en pion. Evan had remise kunnen houden maar wist de oppositie niet goed vast te houden, waardoor Sam aan het langste eind trok. En dat leverde Sam een NK ticket op en voorkwam een barrage….

De NK tickets waren voor Evan, Eva, Sam en Mon. Boudewijn ontving de aanmoedigingsprijs.

 

Eindstand na 9 ronden

No.NaamScoreWPSBrat.W-WeOpm.
1.Gelten, Evan8.037.031.50801+0.14Kampioen, NK
2.Grigoriu, Eva6.541.527.25583-0.29Meisjeskampioene, NK
3.Klein Tuente, Sam6.039.025.50100+3.02NK
4.Le, Mon5.540.522.50346+1.01NK
5.Breider, Jayden5.044.521.00700-2.45
Formanoy, David5.035.516.00394-0.79
7.Neurink, Boudewijn 4.541.015.00100+1.47
8.Timmerije, Damy 4.042.015.50100+1.33
Westerhof, Sophie 4.040.516.50187+0.47
10.Aalbers, Brent 3.042.511.00181-0.68
11.Poorts, Marco2.540.08.50331-3.23

Kruistabel

Nr.NameScore1234567891011 
1Gelten, Evan8x101111111
2Grigoriu, Eva6.50x½111011
3Klein Tuente, Sam61x0011011
4Le, Mon5.50½1x101101
5Breider, Jayden50010x1011
6Formanoy, David50010x1011
7Neurink, Boudewijn4.500001x11½
8Timmerije, Damy4010000x11
9Westerhof, Sophie4001010x10
10Aalbers, Brent30001000x1
11Poorts, Marco2.50000½010x

Verslag seizoen 2018/2019

19 januari 2019

Storm heeft met overmacht het jeugd PK-E gewonnen. Hij won al zijn partijen. Jay-Giani werd 2e en verdiende daarmee ook een NK ticket. Alma was het beste meisje en mag de SBO vertegenwoordigen bij het meisjestoernooi van het NK-E.

Er waren veel lange partijen vandaag. Er werd goed nagedacht en flink geoefend met noteren. Door de vele lange partijen liepen we behoorlijk achter op het geplande tijdschema, waardoor uiteindelijk een ronde minder is gespeeld.

Danne was de hoogst geëindigde speler met een rating onder de 200. Hij won daarmee de aanmoedigingsprijs.

De einduitslag

Nr Naam Score WP SB W-WE
1 Fallaux, Storm 8 33 33 0,93 NK
2 Sapulette, Jay-Giani 6 36,5 23,5 0,88 NK
3 Gelten, Evan 5 38 20 -1,31
Formanoy, David 5 37,5 18,5 1,64
Bertholee, David 5 36 17 0,92
Visser, Alma 5 34,5 15,5 0,53 NK
7 Bos, Yaro 3 33,5 9,5 -0,38
Tang, Dean 3 31,5 6,5 -2,34
De Groot, Danne 3 29,5 7,5 0,05
Weessies, Nynke 3 29,5 7 0,2
Hemmink, Noa 3 27,5 9 -0,19
Aalbers, Senne 3 26 7 0,04
Kuya, Noah 3 26 6,5 0,51
14 De Lange, Rick 1 31 3,5 -1,48