PK-E

Op zaterdag 25 januari 2020 wordt het jeugd PK in de leeftijdscategorieën E (geboren op/na 1 januari 2010) gehouden.

Op zaterdag 25 januari wordt het PK-E (t/m 10 jaar) gespeeld te Hengelo.
Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem. Er zijn maar liefst 3 jeugdplaatsen en 1 meisjesplaatsen te verdelen voor het NK-E op 10 en 11 april in Waalwijk.

Verslag seizoen 2018/2019

Nadat er in het begin toch vooral weer veel te snel werd geschaakt, kwamen de spelers er na een paar ronden beter in. De partijen duurden langer, en er werd meer en beter genoteerd. Evan schakelde winst aan winst en was al na 7 ronden zeker van de eindoverwinning. Eva was na de 8e ronde al meisjeskampioene. Maar voor de overige NK tickets werd zwaar gestreden en de concurrentie was zwaar. Tot en met de laatste ronde moest er worden gestreden. In de laatste ronde liep Evan ook tegen zijn enige verliespartij aan. De partij begon gespiegeld, Evan kopieerde de zetten van Sam. Maar na de opening kwam hij een kwaliteit voor. Door een paar kleine slordigheden gingen zijn pionnen er wat sneller af, en kwam een er Koning Toren tegen Koning, Paard en 2 pionnen op het bord. Een paardvork van Sem leverde hem de toren op, maar kostte paard en pion. Evan had remise kunnen houden maar wist de oppositie niet goed vast te houden, waardoor Sam aan het langste eind trok. En dat leverde Sam een NK ticket op en voorkwam een barrage….

De NK tickets waren voor Evan, Eva, Sam en Mon. Boudewijn ontving de aanmoedigingsprijs.

 

Eindstand na 9 ronden

No.NaamScoreWPSBrat.W-WeOpm.
1.Gelten, Evan8.037.031.50801+0.14Kampioen, NK
2.Grigoriu, Eva6.541.527.25583-0.29Meisjeskampioene, NK
3.Klein Tuente, Sam6.039.025.50100+3.02NK
4.Le, Mon5.540.522.50346+1.01NK
5.Breider, Jayden5.044.521.00700-2.45
Formanoy, David5.035.516.00394-0.79
7.Neurink, Boudewijn 4.541.015.00100+1.47
8.Timmerije, Damy 4.042.015.50100+1.33
Westerhof, Sophie 4.040.516.50187+0.47
10.Aalbers, Brent 3.042.511.00181-0.68
11.Poorts, Marco2.540.08.50331-3.23

Kruistabel

Nr.NameScore1234567891011 
1Gelten, Evan8x101111111
2Grigoriu, Eva6.50x½111011
3Klein Tuente, Sam61x0011011
4Le, Mon5.50½1x101101
5Breider, Jayden50010x1011
6Formanoy, David50010x1011
7Neurink, Boudewijn4.500001x11½
8Timmerije, Damy4010000x11
9Westerhof, Sophie4001010x10
10Aalbers, Brent30001000x1
11Poorts, Marco2.50000½010x

Verslag seizoen 2018/2019

19 januari 2019

Storm heeft met overmacht het jeugd PK-E gewonnen. Hij won al zijn partijen. Jay-Giani werd 2e en verdiende daarmee ook een NK ticket. Alma was het beste meisje en mag de SBO vertegenwoordigen bij het meisjestoernooi van het NK-E.

Er waren veel lange partijen vandaag. Er werd goed nagedacht en flink geoefend met noteren. Door de vele lange partijen liepen we behoorlijk achter op het geplande tijdschema, waardoor uiteindelijk een ronde minder is gespeeld.

Danne was de hoogst geëindigde speler met een rating onder de 200. Hij won daarmee de aanmoedigingsprijs.

De einduitslag

Nr Naam Score WP SB W-WE
1 Fallaux, Storm 8 33 33 0,93 NK
2 Sapulette, Jay-Giani 6 36,5 23,5 0,88 NK
3 Gelten, Evan 5 38 20 -1,31
Formanoy, David 5 37,5 18,5 1,64
Bertholee, David 5 36 17 0,92
Visser, Alma 5 34,5 15,5 0,53 NK
7 Bos, Yaro 3 33,5 9,5 -0,38
Tang, Dean 3 31,5 6,5 -2,34
De Groot, Danne 3 29,5 7,5 0,05
Weessies, Nynke 3 29,5 7 0,2
Hemmink, Noa 3 27,5 9 -0,19
Aalbers, Senne 3 26 7 0,04
Kuya, Noah 3 26 6,5 0,51
14 De Lange, Rick 1 31 3,5 -1,48