SBO clubs
Website redactie
Suggesties voor nieuws of opmerkingen over de inhoud van de SBO site? Stuur een e-mail naar redactie@sboschaak.net!

Suggesties voor functionaliteit, of fouten gevonden? Stuur een e-mail naar webteam@sbo­schaak.net!
(c) Schaakbond Overijssel
PK-C

PK-C


Op 27 en 28 december 2017 wordt het PK C gespeeld.

Wie
Zowel jongens als meisjes die (KNSB-)lid zijn van een schaakverenigingen binnen de SBO en geboren op/na
C: 1 januari 2004

Waar
Denksport centrum
Cesar Franckstraat 36 D, 7557 EG Hengelo

Aanmelden voor 9.15, aanvang 9.30
- Start van de ronde 9.30 (alle dagen)

Opgeven bij (uiterlijk 22 december, maar liefst eerder)
jeugdpk@sboschaak.net
onder vermelding:
- Naam (er wordt gecontroleerd op knsb lidmaatschap)

Nieuwsberichten
Er is 1 NK ticket voor de jeugd.

Speelschema
1e en 2e ronde (Inschrijven tot 9:15, aanvang 09:30)
3e en 4e ronde (Aanvang 09:30)
Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt mogelijk een ander speelschema gehanteerd.

Download de Uitnodiging.
Bekijk hier het Reglement.

Toernooi 2017-2018


Wahe wint alle partijen, hij is de nieuwe C kampioen. Ook verdient hij hiermee het felbegeerde KN ticket.
Veronique is het beste meisje. Ze speelde een sterke partij tegen Wahe, bekijk deze partij hier.

Einduitslag
Pos. Name Rating 1 2 3 4 5   Score TPR
1Boghossian, Wahe1897 1111 42297
2Bogouslavskii, Veronique11110 101 21020
2Zandsteeg, Wouter74800 11 21020
4Visser, Barto993010 0 1827
4Buijnsters, Floris8290001  1827



1e ronde
Veronique - Wouter 1-0
Er komt een geweigerd damegambiet op het bord. Veronique komt actief uit de opening, en ruilt Wouters actievere stukken af. Dan geeft Wouter zijn toren weg. Hij had er nog wat van kunnen maken maar zag de oplossing niet. Vervolgens kan Veronique de partij naar haar toe trekken.

Barto - Wahe 0-1
Wahe beantwoordt e4 met Siciliaans Najdorf. Al snel wordt de theorie verlaten. Wahe voert de druk op en wint vrij vroeg al een vol stuk. Na ca 25 zetten loopt de voorsprong op tot 2 volle torens. Wahe wikkelt af naar mat.

2e ronde
Wouter - Barto 1-0
Barto verdedigt met Siciliaans. Stelling gaat gelijk op. Lopers en paarden worden afgeruild. Wie kan de pionnen goed positioneren en de torens in stelling brengen? Na het ruilen van de dames staat Barto een pion voor en Wouter heeft bovendien 3 groepjes met een dubbelpion. Kan Barto dit uitschuiven naar winst? Hij komt 2 pionnen voor, maar dan komt Wouter terug. Hij komt een pion voor en bovendien de a en c-pion vrij. En dan net als je denkt dat Wouter gaat winnen staat het weer gelijk. Dame en 2 pionnen voor beide spelers. Na maar liefst 85 zetten trekt Wouter aan het langste eind.

Floris - Veronique 0-1
We zien Schots, waar wit iets beter uit komt. Maar dan pakt Floris een vergiftigde pion. Veronique komt een loper voor, maar de stelling is erg complex, met materiaalwinst en matdreigingen van beide kanten. Veronique probeert wanhopig geforceerd materiaal te ruilen, maar Floris weet dat steeds handig te voorkomen. Met een mooie list offert ze haar toren om een pion tot dame te kunnen promoveren.

3e ronde
Barto - Floris 0-1
Barto komt met een koningsgambiet, dat door Floris wordt geweigerd. Wit komt na afruilen iets beter. Maar dan gaat de witte loper er af. Floris wikkelt goed af, binnen het uur klaar.

Wahe - Wouter 1-0
Er wordt een philidor op het bord gezet, waarbij al snel op e5 wordt afgeruild. Wouter mist een paardvork en een aftrekschaak. Wahe staat veel beter, een kwaliteit en 2 pionnen voor. Wouter pakt ook nog een vergiftigde pion (dat hebben we vandaag eerder gezien).

Verslag dag 2, 28-12-17


4e ronde
Floris - Wahe 0-1
Wahe verdedigt zoals vaker met 1. c5, maar Floris wijkt direct af met 2. Pc3 naar het gesloten siciliaans. Wit verdedigt een flankaanval niet goed en Wahe komt een loper voor. Na het afruilen van de meeste stukken kan Wahe pionnetjes gaan ophalen. Floris enige kans lijkt de damevleugel waar hij met 3 tegen 1 pion overwicht heeft. Maar de poging strandt.

Veronique- Barto 0-1
Er komt Nimzo-Indisch op het bord. Veronque krijgt haar paard op e5, waar het sterk staat. Maar Barto ziet een mooie kans om zijn dame en paarden goed te positioneren. Barto speelt vervolgens onnauwkeurig en Veronique mist een mat in 2! Ze staat wel een kwaliteit voor, maar Barto valt vol aan. Na verder ruilen komt het materiaal in evenwicht. Barto heeft een pionnetje meer, en Veronique duikt onder de 7 minuten. Barto speelt het keurig uit naar winst.

5e ronde
Wahe - Veronique 1-0
De beslissende partij voor het NK ticket. Schots, dat is vaker door Veronique gespeeld dit toernooi. Na een zet of 20 voert Veronique de druk op en ze staat iets beter. Ze houdt lang de druk er op, maar mist de winnende zetten. Het blijft lang spannend, ook de tijdsdruk speelt mee. Uiteindelijk breekt Wahe door en wint.

Wouter - Floris 1-0
Er wordt door beide jongens lang gerokeerd. Een open stelling met een klein voordeel voor Floris. Wouter bereidt een aftrekaanval voor en met succes. Dat levert hem een pion winst op, en een positioneel voordeel. Is het genoeg? De witte vrijpionnen op de koningsvleugel bereiken de overkant, Wouter wint.


Eindstand 2016-2017


details en indeling 2016
Nr Naam Rating 1 2 3 4 5 6 Score
1Tiggelaar, Joas928x11114.5
2Boghossian, Wahe15430x11114.0
3Boghossian, Linet13880x113.0
4Bogouslavskii, Veronique118800x+2.0
5Kluin, Karsten703000-x11.0
6Van Dam, Kars4900000x0.5



SBO PK C-Jeugd 2013-2014

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1Elgersma, Simon (A) Al Aboody, Mona Andreea (B1-0
2Van der Noordaa, Daan (A) Kanger, Thomas (A) 1-0
3Zijdemans, Zowie (A) Klapwijk, Stijn (A) 0-1
4Boghossian, Linet (B) Merkon, Oseb (A) 0-1
5Zijdemans, Eva (A) Boekhoudt, Nicolien (A) ½-½
6Bertholee, Arjuna (A) Merkon, Anita (B) ½-½
7Boghossian, Wahe (B) Elgersma, Onno (A) 0-1
8Hamhuis, Jasper (B) Bertholee, Isabella (B) 1-0
9Bertholee, Selma (B) Boghossian, Liya (B) 0-1
999Eijkelkamp, Hugo (B) 1-0R
999Van Vuure, Claire 0-1R

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
11Elgersma, Simon (A) 16758.047.540.251676
25Van der Noordaa, Daan (A) 10527.544.534.001290
34Klapwijk, Stijn (A) 11907.048.533.751256
43Merkon, Oseb (A) 11916.547.531.751210
57Boekhoudt, Nicolien (A) 9425.043.516.25882
69Zijdemans, Eva (A) 7575.037.519.25707
72Zijdemans, Zowie (A) 12364.550.519.001064
86Kanger, Thomas (A) 10114.546.016.75911
98Elgersma, Onno (A) 7754.544.016.50735
1012Al Aboody, Mona Andreea (B5744.540.515.75698
1111Merkon, Anita (B) 7134.539.514.25668
1213Eijkelkamp, Hugo (B) 4164.539.513.00523
1310Bertholee, Arjuna (A) 7544.537.013.00721
1418Hamhuis, Jasper (B) 2134.531.010.50374
1520Boghossian, Linet (B) 1684.038.511.75377
1614Boghossian, Liya (B) 4144.031.57.25299
1719Boghossian, Wahe (B) 1933.036.06.75211
1815Bertholee, Selma (B) 3543.035.55.75359
1917Bertholee, Isabella (B) 2681.031.00.25-252
2016Van Vuure, Claire 3320.00.00.000

SBO PK C-Jeugd 2012-2013

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1De Groot, Jacob Linssen, Martijn (B) 1-0
2Van der Noordaa, Daan Luiten, Reinier 0-1
3Nies, Levi (B) Elgersma, Simon ½-½
4Zijdemans, Ziggy Kanger, Thomas 1-0
5Zijdemans, Zowie (B) Zijdemans, Eva (B) 1-0
6Van Dijk, David (B) Klapwijk, Stijn (B) ½-½
7Boekhoudt, Nicolien (B) Kanger, Martijn 1-0

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
11De Groot, Jacob 17738.045.539.001787
22Luiten, Reinier 15417.545.536.001544
34Zijdemans, Ziggy 12455.546.524.501242
43Elgersma, Simon 12785.543.023.001248
59Zijdemans, Zowie (B) 9965.540.518.251054
610Klapwijk, Stijn (B) 8915.043.019.251089
76Van der Noordaa, Daan 11084.540.512.751046
88Nies, Levi (B) 10384.539.513.251029
95Kanger, Martijn 11674.044.015.251096
1011Linssen, Martijn (B) 7793.537.59.25857
117Kanger, Thomas 10573.036.57.50840
1212Zijdemans, Eva (B) 7462.534.58.25766
1313Boekhoudt, Nicolien (B) 6572.534.07.25724
1414Van Dijk, David (B) 5721.536.55.00581

SBO PK C-Jeugd 2011-2012

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1De Groot, Jacob Van Dijk, Wouter (A) 1-0
2Luiten, Reinier Klapwijk, Stijn (A) 1-0
3Zijdemans, Eva (A) Zijdemans, Ziggy 0-1
4Kanger, Thomas Kanger, Martijn (A) 0-1
5Waterink, Ethan Zijdemans, Zowie (A) 1-0
6Nies, Levi Meulenkamp, Rob (A) 0-1
999Elgersma, Simon 0-1R

 

Stand na ronde 9
#LotnrLotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
111De Groot, Jacob 15299.039.539.501872
222Luiten, Reinier 13257.049.029.751268
366Zijdemans, Ziggy 10617.039.525.251253
455Waterink, Ethan 10915.543.019.001144
577Kanger, Thomas 9975.045.519.751024
699Kanger, Martijn (A) 9075.039.513.00996
788Zijdemans, Zowie (A) 9954.045.512.50938
81010Meulenkamp, Rob (A) 7424.032.06.25797
91111Klapwijk, Stijn (A) 7163.542.510.00854
1033Nies, Levi 11523.038.03.25778
111313Zijdemans, Eva (A) 5012.033.51.25465
1244Elgersma, Simon 11262.022.511.001006
131212Van Dijk, Wouter (A) 5841.038.50.25176

SBO PK C-Jeugd 2010-2011

 

Uitslagen ronde 7
TafelWitZwartUitslag
1Furkan Dengiz Zowie Zijdemans 1-0
2Ziggy Zijdemans Martijn Braamhaar 1-0
3Job Veldhuis Joost ter Braake 0-1
4Jasper Everink Romee Schulte 1-0

 

Stand na ronde 7
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
14Furkan Dengiz 13796.521.518.251454
25Ziggy Zijdemans 10586.521.518.251335
38Zowie Zijdemans 8295.023.010.001048
47Jasper Everink 7094.024.06.00909
52Joost ter Braake 11443.025.03.00823
61Romee Schulte 8322.026.01.00650
73Martijn Braamhaar 6150.527.50.25201
86Job Veldhuis 00.527.50.25516

SBO PK C-Jeugd 2009-2010

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1Dengiz, Furk?n Sekandar, Nilofar 0-1
2De Vries, Emma Dokter, Dani 1-0
3Render, Tobias Dorgelo, Gerjan 1-0
4Schulte, Romee Bril, Oscar 0-1
5Pol, Thierry Bril, Paco 1-0
999Mullink, Jochem 1-0R

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
12Sekandar, Nilofar 13427.541.532.001459
21De Vries, Emma 15977.538.030.251599
36Bril, Oscar 11776.041.021.751292
45Mullink, Jochem 11956.041.018.251272
511Dorgelo, Gerjan 05.043.518.251171
64Pol, Thierry 12625.038.513.001172
73Dengiz, Furk?n 12684.544.515.001165
88Dokter, Dani 10714.542.013.501171
99Render, Tobias 9124.536.514.001036
107Bril, Paco 11022.541.03.50927
1110Schulte, Romee 8121.038.00.25428

SBO PK C-Jeugd 2008-2009

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1Pol, Thierry Edens, Melle 0-1
2Bril, Paco Vries, Emma de 0-1
3Sekandar, Nilofar Dokter, Dani 1-0
4Bril, Oscar Willemsen, Anne 1-0
5Dengiz, Furkan Mullink, Jochem 1-0
999Ritterfeld, Sten 0-1R

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
11Edens, Melle 16258.537.534.751754
22Vries, Emma de 14367.539.029.251518
33Sekandar, Nilofar 13426.539.522.001418
44Ritterfeld, Sten 13395.043.521.001349
510Willemsen, Anne 10964.043.011.001177
611Dengiz, Furkan 9844.041.510.501212
78Bril, Oscar 11463.543.511.251114
89Bril, Paco 11003.541.07.251163
95Pol, Thierry 12953.042.06.751088
107Mullink, Jochem 11773.030.011.001067
116Dokter, Dani 12432.535.55.25966

Fotogalerijen
PK-%2BABC2008

SBO PK C-Jeugd 2007-2008

 

Uitslagen ronde 7
TafelWitZwartUitslag
1Edens, Melle Suurmond, Rik 1-0
2Skandar, Kambiz Duburg, Jamie 1-0
3Ritterfeld, Sten Willemsen, Anne 1-0
999Kollen, Zyon 1-0R

 

Stand na ronde 7
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
12Skandar, Kambiz 16936.530.524.501938
21Kollen, Zyon 18595.530.519.001758
34Edens, Melle 15305.030.516.251635
43Duburg, Jamie 16394.530.514.001585
55Suurmond, Rik 15092.530.56.001314
67Willemsen, Anne 9972.030.53.751023
76Ritterfeld, Sten 10382.030.53.251050

SBO PK C-Jeugd 2006-2007

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1Bram Klapwijk Danyal Rahimisaheli 1-0
2Maurice Schippers Marnix Bakker 1-0
3Jeffrey Huang Zyon Kollen 0-1
4Melle Edens Kambiz Skandar 0-1
5Pim ten Hove Philippe Schippers 0-1
6Luc van Harxen Nilofar Skandar 0-1
7Anne Willemsen Emma de Vries ½-½
8Paco Bril Jelle Bult 0-1
9Rutger Bult Shashi Rampursad 1-0
999Oscar Bril 1-0R
999Rik Suurmond 0-1R

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
11Maurice Schippers 18057.550.039.251825
25Bram Klapwijk 16357.549.538.751776
32Zyon Kollen 17287.051.038.001750
44Kambiz Skandar 16537.051.032.751678
53Philippe Schippers 16635.548.025.751548
66Jeffrey Huang 14715.050.521.001484
711Nilofar Skandar 11115.043.019.751191
88Melle Edens 13194.549.519.251351
99Danyal Rahimisaheli 13154.548.019.001337
1012Pim ten Hove 9714.045.516.001075
1110Emma de Vries 11764.043.014.251151
1215Luc van Harxen 9304.039.513.50986
1317Marnix Bakker 8124.039.013.50964
1413Rutger Bult 9484.036.513.501015
1514Jelle Bult 9464.036.010.75821
1618Oscar Bril 8083.535.09.50769
1719Anne Willemsen 03.533.09.00841
1816Paco Bril 8133.034.56.75661
197Rik Suurmond 14121.525.011.001300
2020Shashi Rampursad 8771.032.50.25242

Eindstand 2005-2006


No. PNo. Naam Score WP SB PS Rating TPR W-We
1.1Maurice Schippers8.541.038.7541.018992012+0.5
2.4Zyon Kollen7.544.534.0038.015761758+1.9
3.7Thomas Hummel5.543.020.0029.514711526+0.7
4.10Jorian Knepper5.038.016.2521.512611401+1.6
 5Kambiz Skandar5.036.015.0019.015241420-1.3
6.6Maike Edens4.547.020.5024.515051430-0.9
 3Bram Klapwijk4.546.017.2526.516171490-1.5
 2Etien Alssema4.544.517.0021.516261466-1.8
 12Wouter Lardinois4.540.015.0023.011871324+1.4
10.9Melle Edens4.040.513.5021.512741335+0.7
11.13Esther Budde3.537.011.0018.510191188+1.6
 11Danyal Rahimisaheli3.536.010.0019.512121273+0.6
13.8Arie Spuij1.539.52.5010.012751021-2.7
14.14Leon Stemerdink0.034.00.250.00804402-0.9

Eindstand 2004-2005


No. PNo. Naam Score WP SB PS Rating TPR W-We
1.1Evert Rademakers6.526.523.7526.01660-0
2.2Paul ten Vergert5.528.521.5023.01600-0
3.7Jorinde Elgersma4.529.515.5018.51413-0
4.5Pieter-Jan Snijders4.031.015.5019.01501-0
 3Etin Alssema4.029.513.0019.01531-0
 9Thomas Hummel4.024.58.5013.01317-0
 14Thijs Engberink4.022.512.5015.01185-0
 4Siebren Elgersma4.022.010.0012.01517-0
9.12Zyon Kollen3.523.09.5013.51194-0
10.13Jamie Duburg3.025.57.0015.01188-0
 8Kambiz Skandar3.020.55.5011.01343-0
12.10Tom Hop2.521.05.258.01286-0
13.15Frank van der Pieterman2.024.05.0011.01031-0
14.6Stijn Wesselink1.526.05.008.01469-0
15.11Sjors Bruggink1.020.08.006.01250-0
16.16Adam Wijpkema0.018.04.000.00758-0