SBO clubs
Website redactie
Suggesties voor nieuws of opmerkingen over de inhoud van de SBO site? Stuur een e-mail naar redactie@sboschaak.net!

Suggesties voor functionaliteit, of fouten gevonden? Stuur een e-mail naar webteam@sbo­schaak.net!
(c) Schaakbond Overijssel
Tim Lammens winnaar 9e ENO snelschaaktoernooi
PlaatjeOp een overtuigende manier heeft de Enschedese schaker Tim Lammens op 28 mei het 9e internationale snelschaaktoernooi van de Nijverdalse schaakvereniging ENO gewonnen. Hij behaalde de geweldige score van 10 punten uit 11 schaakpartijen, en bleef daarmee de Duitse winnaar van 2003 een half punt voor. De derde plaats was voor Floris van Assendelft (9 punten), die net als de winnaar voor de schaakclub Max Euwe speelt. Op de plaatsen 4, 5 en 6 eindigden respectievelijk Ton Ellenbroek (8p.), Frank Kroeze (7,5 p.) en Wouter Spoelman (7p.). De beste schaker uit Nijverdal in groep A was Matthew Johnson, gevolgd door Tom Officier en Guy Bieldreman.

De zege in de B-groep was een prooi voor de jeugdige Evert Rademakers van schaakclub Minerva uit Hengelo met 6 punten. De tweede prijs was een prooi voor de ENO-speler Freek de Goede (71 jaar !), gevolgd door Johan op den Dries uit Nijverdal. De 4e en 5e prijs werden gewonnen door Frank Driesen en de 18-jarige Rob Hegeman, beide eveneens spelers van ENO.

Winnaar van de C-klasse werd John Leertentveld uit Borne met 6 punten. Siebren Elgersma en Oscar Perizonius legden beslag op de 2e en 3e prijs. De sterkste ENO-spelers in deze groep waren het jeugdige talent Pieter-Jan Snijders uit Nijverdal en Bob Faber uit Hellendoorn. (

Toernooi-directeur, en tevens voorzitter van de organiserende schaakvereniging ENO, Jelle Beintema was zeer tevreden over het verloop van het evenement : “de organisatie liep weer op rolletjes , en de deelnemende schakers waren wederom enthousiast over de speelzaal in het Spoortheater “. Hij voegde daar aan toe : “ vooral voor onze ENO-schakers is dit toernooi een mooie gelegenheid om de krachten te meten met de Overijsselse topspelers. Zo is de 2e plaats voor de nestor Freek de Goede in de
B-groep een geweldige prestatie, maar ook de steeds beter wordende resultaten van jonge schakers als Johan op den Dries, Rob Hegeman en Pieter-Jan Snijders geven aan dat onze schaakclub een groot aantal schaaktalenten heeft die de komende jaren zeker op het hoogste clubniveau zullen gaan meedingen.

PlaatjeVolgend jaar zal ENO dit toernooi voor de 10e keer te organiseren, alleen hoopt de voorzitter dan dat er meer deelnemers zullen zijn dat dit jaar (nu ruim 50).

Het ENO-toernooi was tegelijk het laatste evenement in de reeks Grand Prix-toernooien van de Schaakbond Overijssel. Winnaar in de hoofdgroep werd de Duitser Christiaan Richter.


Prijswinnaars Groep A
1.Lammens 10 punten, 2. Richter 9,5p 3.Van Assendelft 9p, 4. Ellenbroek 8p 5.Kroeze 7,5p
6. Spoelman 7p.

Groep B
1. Rademakers 6 punten, 2. De Goede 6p., 3. o/d Dries 6p, 4. Driesen 5,5p. 5. Hegeman 5p,
6. Ter Harmsel 5p

Groep C
1.Leerentveld 6 punten, 2. S.Elgersma 6p., 3. Perizonius 5p., 4. vd Bos 5p., 5. Snijders 5p.
6. B.Faber 5p


# Naam Rating TPR Punten WP SB
1.T.Lammens2282238010.076.066.75
2.C.Richter238723989.576.062.00
3.F.v.Assendelft212623199.079.563.75
4.T.Ellenbroek210820838.075.051.00
5.F.Kroeze241321897.577.549.50
6.W.Spoelman235420647.079.544.50
7.J.v.d.Veen205020267.077.044.00
8.P.Vleeming205020267.075.041.00
9.C.Scho217020257.070.540.00
10A.Langendijk187520217.070.038.50
11B.Poelstra208419797.069.039.50
12J.W.Brinks184019557.068.037.00
13J.op den Dries180919516.571.536.25
14M.Krosenbrink191918736.564.031.25
15M.Johnson185918666.072.532.00
16G.te Bokkel185419606.068.532.00
17J.Klinge192918326.066.028.50
18G.Bielderman189118936.065.029.00
19E.Rademakers166717966.064.032.00
20T.Officier189716966.062.031.00
21J.Leerntveld159917806.061.527.75
22J.W.Brinkman181717736.061.028.50
23F.J.de Goede175417166.058.527.00
24S.Elgersma156616606.057.029.25
25B.van Duin172716826.051.523.50
26F.Driessen176515695.563.024.75
27R.Hegeman162416695.063.024.75
28A.ter Harmsel170017525.062.523.00
29J.Huisman173716625.062.025.75
30O.Perizonius147916525.061.025.00
31J.v.d.Bos158516495.057.521.50
32P.J.Snijders135016215.057.020.75
33F.Elgersma180716555.055.522.50
34B.Faber152415985.055.022.50
35J.Elgersma136616095.052.522.00
36E.Akkersijk153015585.052.019.50
37M.Kruze150015845.049.018.00
38Z.Kollen135016004.555.019.00
39T.Faber135015124.551.518.00
40D.Klink153815014.048.515.00
41E.Blom163516054.061.517.50
42J.Reinders188016044.059.014.50
43G.J.Stokvis146114954.052.013.00
44W.Brinkhuis162415154.050.015.50
45M.Lamers143514004.047.511.50
46M.van Veen147114064.045.513.50
47S.Lamers150113704.041.013.25
48H.de Vries158314993.051.515.00
49K.H. Leisten156014283.050.08.00
50H.Luymes141113483.044.08.50
51J.Eisses140513302.546.08.00
52E.Eijkenaar135011911.544.05.25 

Rein Lingeman Laatst gewijzigd: 31-05-2005