SBO clubs
Website redactie
Suggesties voor nieuws of opmerkingen over de inhoud van de SBO site? Stuur een e-mail naar redactie@sboschaak.net!

Suggesties voor functionaliteit, of fouten gevonden? Stuur een e-mail naar webteam@sbo­schaak.net!
(c) Schaakbond Overijssel
Arno van Akkeren wint in Almelo.
De hoofdgroep van het ABN AMRO Open Almelo's jeugdkampioenschap is overtuigend gewonnen door Arno van Akkeren. De jeugdspeler van JSV Minerva startte met 7 uit 7, alvorens pas in ronde 8 tegen Hindrik Brouwer (Hardenberg) zijn 1e halfje af te geven. De achtervolgers kregen weer wat hoop, zeker toen Arno in de volgende ronde tegen zijn eerste nederlaag op liep. Paul ten Vergert (Lonneker) tikte een technisch gewonnen maar lastig eindspel keurig uit. Het grote rekenen begon en Bas van Opheusden (Minerva) dacht hierin de grootmeester te zijn. In ronde 10 tegen Paul was het na twee zetten remise en de toernooiwinst moest in de laatste ronde tegen Arno veilig worden gesteld. Arno verschalkte in de 10e ronde Maurice Schippers (Almelo) en bond in een Ťchte finale in de 11e ronde Bas aan zijn zegekar. Met 9.5 uit 11 werd Arno van Akkeren de zeer verdiende winnaar. Op de 2e plaats eindigde met 8.5 punt Bas van Opheusden en Maurice Schippers eindigde met 8 punten op de 3e plaats. Paul ten Vergert haalde ook 8 punten, maar zijn SB-punten waren minder. Op de 5e plaats eindigde de sterk spelende Erik Akkersdijk (Lonneker) met 7.5 punt.

Bij de C's leek Siebren Elgersma (Minerva) regelrecht op de titel af te stevenen, maar met een stuk voor tegen de altijd lastige EtiŽn Alssema (ENO/Almelo, zie foto rechts) blunderde Siebren afzichtelijk zijn partij weg. EtiŽn was langszij en denderde vervolgens in sneltreinvaart naar de titel met 7.5 uit 9. Op de 2e plaats eindigde Siebren Elgersma met 7 punten met maar een half weerstandspuntje voor Stijn Wesselink (Almelo). Op de vierde plaats eindigde het beste meisje, Anouk Schippers uit Almelo,met 5.5 uit 9 en de vijfde plaats was voor Thijs Engberink (Almelo), die ook 5.5 punt haalde.

In de D-groep spitste de strijd zich toe tussen de SBO-D kampioen, Kambiz Skandar (Minerva, zie foto links), en Jeffrey Huang (Almelo). De onderlinge partij in de 4e ronde werd remise en Kambiz maakte in de overige partijen geen foutje en pakte met 8.5 uit 9 de winst in deze groep. Jeffrey had in de 3e ronde een halfje tegen Jelco Plomp afgegeven en eindigde met 8 uit 9 op de 2e plaats. Op gepaste afstand van deze twee volgden op de 3e plaats Arie Spuij (Hardenberg) met 6 punten, 4e Arjuna Snoep (Almelo, 5.5) en 5e Rik Suurmond (Minerva, 5.5). Beste meisje in deze groep werd Maike Edens (Lonneker), die met 5 uit 9 op de 6e plaats eindigde.



Ook in de gecombineerde E/F groep werd de strijd door twee youngsters uitgemaakt. In de onderlinge partij (zie foto rechts) kwam Philippe Schippers (Almelo) prima uit de opening, maar overzag toen een kleinigheid. Zyon Kollen (Lonneker) was er als de kippen bij en snoepte een pionneke mee. Het werd een erg spannende partij, waarbij de heren vol in de schaakbeugels gingen. Er werd compromisloos op winst gespeeld en zo hoort het ook. Hoe intens de strijd was geweest, bleek uit de eindstand. Twee koningen + 1 randpion voor Zyon, die door Philippe's koning kon worden opgepeuzeld. Remise derhalve. Aangezien beiden geen fouten meer maakten bracht het aantal weerstandspunten de beslissing. Met 2 WP meer was Philippe Schippers de gelukkige en schreef de E-groep op zijn naam. Ook met 8.5 uit 9 werd Zyon Kollen 2e. Het beste meisje in deze groep vinden we met 7 uit 9 op de 3e plaats terug. Nilofar Skandar (Minerva) verloor alleen van Philippe en Zyon, maar won verder al haar partijen. Een uitstekende prestatie! Melle Edens (Lonneker) pakte met 6 punten de 4e plaats voor Tijmen Schraven (Almelo), Thierry Pol (Almelo) en Joeri Nijhuis (Park Stokhorst), die allen 5 uit 9 haalden.

De vijf F-jes, die aan het toernooi meededen, speelden bij de E-tjes mee. Met 4,5 punt pakte Robert Vogel (Almelo, zie foto links) de eerste plaats. De 2e plaats was met 4 punten voor Luuk Eilers (Minerva), die iets meer weerstandspunten had dan Joost ter Braake (Almelo, zie foto links), die ook vier punten bij elkaar had geschaakt.
De voorzitter van de sv Almelo, Ben Poelstra, reikte na een geslaagde schaakmiddag de prijzen aan de winnaars uit, waarna iedere deelnemer met een aandenken aan het toernooi huiswaarts keerde: voor de E- en F-jes was er een jojo en een strandbal en voor de D t/m A een markeerstift en een groengele ABN AMRO portemonnee.

Adri Schippers

Fotogalerie met fotoīs van Jan Willem Brinks


Eindstanden


AB-groep
Naam   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Score
Bas van Opheusden [A] (1379)1XX111111110.5008,5
Bart Zomer [A] (1328)20XX0.50.5100110015
Erik Akkersdijk [B] (1035)300.5XX1111110017,5
Sebastiaan Haverkate [A] (716)400.50XX100.5110004
Koen Wennink [A] (947)50000XX00101002
Oscar Perizonius [B] (1292)601011XX0110.5005,5
Bernard van Lenthe [A] (915)70100.511XX110005,5
Sjoerd Pobre [B] (490)80000000XX00000
Hindrik Brouwer [B] (883)900001001XX00.502.5
Paul ten Vergert [A] (1249)100.511100.5111XX108
Arno van Akkeren [B] (1360)11111111110.50XX19,5
Maurice Schippers [B] (1286)1210011111110XX8

C-groep
# PNo Name Score WP SB PS rat. TPR W-We
1.11Alssema, Etien7.544.031.2532.510761131+0.50
2.7Elgersma, Siebren7.045.533.2535.510821139+0.52
 1Wesselink, Stijn7.044.032.0030.59931143+1.60
4.2Schippers, Anouk (m)5.546.526.0027.51074990-0.98
 4Engberink, Thijs5.541.517.0029.5845934+0.98
6.9Elgersma, Jorinde (m)5.041.516.7528.51008900-1.30
 5Stuij, Leon5.041.016.2523.0933849-0.96
8.8Hummel, Thomas4.546.015.5026.0919854-0.74
 10Hop, Tom4.537.010.2522.0846726-1.38
10.13Tankink, Maurits4.037.08.2518.0577753+1.56
 12Horst, Tom ter4.033.57.7521.0753695-0.68
12.3Tuinstra, Ids2.534.03.7515.0521559+0.22
13.6Engbers, Arjan1.035.00.256.0450143-0.80

D-groep
# PNo Name Score WP SB PS rat. TPR W-We
1.10Skandar, Kambiz8.546.542.5042.510301130+0.58
2.2Huang, Jeffrey8.045.539.2539.510151062+0.26
3.20Spuij, Arie6.052.527.7531.0801813+0.12
4.5Snoep, Arjuna5.540.021.0022.0510714+2.53
 12Suurmond, Rik5.536.016.7524.5730692-0.44
6.7Edens, Maike (m)5.049.021.5030.0803747-0.76
 15Perizonius, Floris5.046.521.7524.0701666-0.40
 11Knepper, Jorian5.045.021.0025.0522710+2.21
 4Straaten, M. van5.040.020.2527.5611686+0.86
 6Rameaux, Etienne5.038.516.7525.5576673+1.22
11.3Plomp, Jelco4.545.017.0022.0670617-0.58
 9Lardinois, Wouter4.543.515.2524.5526687+1.89
 13Dirks, Hessel4.541.517.0024.0624624+0.00
14.1Brinks, Jordy4.039.512.5020.0607588-0.23
 16Vatankhahgadim, Nima4.036.09.2517.0530449-0.92
 8Leerdam, Timo van4.034.59.2519.0659496-1.80
 14The, Olivia (m)4.033.09.7517.0701429-2.92
 18Brouwer, Marten4.031.57.7515.0408432+0.20
19.19Brouwer, Johannes3.541.514.5024.0527533+0.08
20.17Rampursad, Shashi2.533.54.2512.0350335-0.10
21.21Spoor, Tim1.031.50.259.0255-117-1.12

EF-groep
# PNo Name Score WP SB PS rat. TPR W-We
1.1Schippers, Philippe8.549.044.7542.01002973-0.05
 2Kollen, Zyon8.547.042.7542.0991957-0.05
3.4Skandar, Nilofar(m)7.049.532.5034.0566769+2.32
4.3Edens, Melle6.050.026.0029.0704674-0.39
5.10Schraven, Tijmen5.048.018.0028.0375607+2.75
 5Pol, Thierry5.046.020.2527.0464528+0.77
 12Nijhuis, Joeri5.034.515.0018.0371426+0.68
8.8Witte, Boudewijn4.551.018.5028.5424553+1.53
 13Stapele, Tibor van4.541.014.7520.5370370-0.02
 16Vogel, Robert (F)4.539.013.0019.5312389+0.78
 15Jansen, Marco4.537.516.5021.5318366+0.63
 22Brouwer, Elske (m)4.537.018.0022.0252394+1.71
 17Nolten, Anna (m)4.536.515.2519.5305302-0.02
14.7Bolk, Maarten4.046.015.5023.0428431+0.04
 6Vogel, Dave4.045.013.0026.0438434-0.05
 11Perizonius, Rosanne (m)4.040.012.5023.0373337-0.41
 14Wijngaard, Sebastiaan4.038.013.7519.0350298-0.60
 9Eilers, Luuk (F)4.036.014.0021.5398330-0.77
 20Verburg, David4.035.58.7519.0292269-0.28
 19Braake, Joost ter (F)4.032.09.7516.0295233-0.76
 18Nigteveen, Patrick van4.031.010.7518.0300245-0.68
22.21Wiggers, Robbert (F)3.031.55.2514.0286116-1.76
23.23Praster, Stephane (F)1.030.50.259.0139-344-2.00


Albert Vasse Laatst gewijzigd: 09-02-2005