SBO clubs
Website redactie
Suggesties voor nieuws of opmerkingen over de inhoud van de SBO site? Stuur een e-mail naar redactie@sboschaak.net!

Suggesties voor functionaliteit, of fouten gevonden? Stuur een e-mail naar webteam@sbo­schaak.net!
(c) Schaakbond Overijssel
Almelo wint JCC-E

JeugdClubCompetitie tot 10 jaar


Op 2 februari is in het denksportcentrum in Hengelo de JeugdClubCompetitie gespeeld voor kinderen tot en met 10 jaar (E categorie). Drie verenigingen hadden zich aangemeld Almelo en HEC met 1 team, Minerva met maar liefst 3 teams. Het beloofde een spannende schaakdag te worden waar alles in zat: Overwinningen werden gevierd, verliezen betreurd, favorieten gingen ten onder en “underdogs” speelden de sterren van de hemel!

Er stond dan ook nogal wat op het spel. Niet alleen een beker en medailles, maar ook maar liefst 3 tickets voor het NK! Omdat er een oneven aantal teams was en dus telkens 1 team een “bye” kreeg is als pauzenummer Barto “Mr. Bye” ingezet. Hij speelde telkens een simultaan tegen het team dat op dat moment een bye had, en daar werd nog apart een stand van bijgehouden.

Buiten de successen heeft de dag ook weer voldoende stof voor komende lessen opgeleverd, hoe gaat het matzetten met een dame ook al weer precies, is het wel verstandig om met een voorsprong in stukken nog weer een extra dame te halen (waarbij het risico op pat dan weer groter wordt!), piondoorbraken, etc. etc.
Er waren partijen die heel voorspelbaar verliepen, partijen met verrassende wendingen en partijen die tot het eind spannend bleven zoals een paard en pion tegen een loper, krijg je die veilig aan de overkant?

Als twee favorieten begonnen Almelo en Minerva 1 aan de strijd, maar misschien zou HEC nog voor een verrassing kunnen zorgen? Alle drie begonnen voortvarend aan de strijd (hoewel Almelo de eerste rondes gehandicapt was met een speler minder). De onderlinge wedstrijd Minerva 1 – HEC leverde een overwinning voor HEC op, een gevoelige nederlaag voor Minerva! De uiteindelijke beslissing zou vallen in de laatste ronde, waarin de knaller Almelo – Minerva 1 op het programma stond en HEC het tegen Minerva 3 moest opnemen. Almelo stond voor, dus had voldoende aan gelijkspel, winst voor Minerva zou er nog voor kunnen zorgen dat Minerva 1 met de titel naar huis zou gaan. HEC vocht voor de derde plek.

Plaatje
De wedstrijd Minerva 3 - HEC

Almelo wist netjes het gelijkspel in de wacht te slepen. HEC moest (net) zijn meerdere erkennen in Minerva 3. Hierdoor kwamen HEC en Minerva gelijk wat betreft matchpunten, en ook wat betreft bordpunten. De beslissing viel door de onderlinge wedstrijd, waardoor Minerva 3 op de 3e plek eindigde.
Almelo kampioen en een ticket voor het NK en twee tickets voor het NK voor Minerva.

  MP BP
Almelo912.5
Minerva 1710.5
Minerva 367.5
HEC67.5
Minerva 222


Plaatje
Het kampioensteam 2019!

In de “bye-competitie” wist Barto de meeste teams wel te verslaan, maar Almelo en Minerva 1 wisten toch een paar partijen te winnen, waarbij Minerva 1 de meeste punten gescoord heeft wat hen nog een zakje paaseitjes opleverde! (Die dan ook meteen aangevallen moest worden, zie de foto !)
Iedereen bedankt voor de aanwezigheid en de gezellig sfeer die er ondanks de spannende partijen was!

Plaatje

Individuele scores
Pos. Naam Score Partijen Perc. W-WE
1Breider, Jayden44100%1,47
 Tang, Dean44100%0,55
3Visser, Alma3475%0,21
 Sapulette, Jay-Giani3475%0,18
 Fallaux, Storm3475%-0,63
6Bolster, Kalle2,5383%1,5
 Bertholee, David2,5463%-0,63
8Aalbers, Senne2450%1,12
 Van der Velden, Robin2450%0,78
 Weessies, Nynke2450%0,68
 Bertholee, Gideon2450%-1,02
12Aalbers, Brent1,5350%0,6
 Aalbers, Mels1,5350%0,12
 Yayla, Cem1,5350%-0,28
 Groot, Danne de1,5438%-0,08
16Lei, Selena11100%0,8
 De Lange, Rick1333%0
 Fallaux, Bram1425%-0,19
19Wijngaarde, Cathelijne030%-1,05
 Kuya, Noah040%-1,18
 Bos, Yaro040%-1,45
 Weessies, Wouter030%-1,5


Ewout Kanger Laatst gewijzigd: 03-02-2019