SBO clubs
Website redactie
Suggesties voor nieuws of opmerkingen over de inhoud van de SBO site? Stuur een e-mail naar redactie@sboschaak.net!

Suggesties voor functionaliteit, of fouten gevonden? Stuur een e-mail naar webteam@sbo­schaak.net!
(c) Schaakbond Overijssel
PKj-ABC
Ronde 7 C
Jacob - Martijn K.
Martijn heeft een paard voor drie pionnen
Reinier - Ziggy
Eva - Simon
Simon heeft heel veel ruimte voor zijn stukken, Eva staat klem
Een verstikkende stelling
Daan - Martijn L.
Stijn - Nicolien
Stijn heeft een paar verbonden (plus)vrijpionnen in het centrum
Zowie - David
Thomas - Levi
Thomas valt aan, schaakt te snel, volgens mij mist hij combinaties
En biedt een dubbel aanval pion aan.

Ronde 5 A
Rik - Thomas
De pionnen structuur van Rik houdt niet over in een open partij, Rik levert een pion in voor activiteit
Er verschijnen ongelijk lopers op het veld
Een remise aanbod van Thomas, Rik accepteert
Thierry - Jochem
Na enige afruilacties stelt Thierry remise voor
Yannic - Maarten
Yannic trek de stelling helemaal open. Wint het verloren gegane pionnetje terug.
Maarten trekt de partij naar zich toe, maar mist dan een mat combinatie voor Yannic in zijn berekeningen
Romee - Robin
Robin laat het centrum aan Romee, als hij daar zijn aanval plaats kost het Romee een pion
Romee heeft een aanval op f7 die de bewegingsvrijheid van Robin inperkt
Barrage B
Yorick - Martijn
Yorick heeft zowel initiatief als materiaal voordeel, dit wordt heel moeilijk voor Martijn.
En het duurt niet lang voordat Yorick het punt bij kan schrijven.


SBO PK C-Jeugd 2012-2013

 

Uitslagen ronde 9
TafelWitZwartUitslag
1De Groot, Jacob Linssen, Martijn (B) 1-0
2Van der Noordaa, Daan Luiten, Reinier 0-1
3Nies, Levi (B) Elgersma, Simon ½-½
4Zijdemans, Ziggy Kanger, Thomas 1-0
5Zijdemans, Zowie (B) Zijdemans, Eva (B) 1-0
6Van Dijk, David (B) Klapwijk, Stijn (B) ½-½
7Boekhoudt, Nicolien (B) Kanger, Martijn 1-0

 

Stand na ronde 9
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
11De Groot, Jacob 17738.045.539.001787
22Luiten, Reinier 15417.545.536.001544
34Zijdemans, Ziggy 12455.546.524.501242
43Elgersma, Simon 12785.543.023.001248
59Zijdemans, Zowie (B) 9965.540.518.251054
610Klapwijk, Stijn (B) 8915.043.019.251089
76Van der Noordaa, Daan 11084.540.512.751046
88Nies, Levi (B) 10384.539.513.251029
95Kanger, Martijn 11674.044.015.251096
1011Linssen, Martijn (B) 7793.537.59.25857
117Kanger, Thomas 10573.036.57.50840
1212Zijdemans, Eva (B) 7462.534.58.25766
1313Boekhoudt, Nicolien (B) 6572.534.07.25724
1414Van Dijk, David (B) 5721.536.55.00581

SBO PK A-Jeugd 2012-2013

 

Uitslagen ronde 6
TafelWitZwartUitslag
1Van Veelen, Thomas Husers, Yannic 1-0
2Mullink, Jochem Schulte, Romee (B) 1-0
3Smit, Maarten Pol, Thierry 1-0
4Bos, Robin Suurmond, Rik 1-0
999Van den Belt, Martijn (B) 0-1R
999Postema, Yorick (B) 0-1R

 

Stand na ronde 6
#LotnrNaamRatingScoreWPSBTPR
12Van Veelen, Thomas 18665.018.014.501902
25Mullink, Jochem 16734.517.512.001897
34Smit, Maarten 17183.519.510.251660
41Bos, Robin 19723.015.57.251666
56Pol, Thierry 15052.521.07.251512
63Suurmond, Rik 18372.519.05.501644
78Husers, Yannic 10992.017.54.501252
87Postema, Yorick (B) 14282.016.06.001428
910Van den Belt, Martijn (B) 10002.014.05.751267
109Schulte, Romee (B) 10191.018.03.00990


Ronde 7 C
Tijdens de analyses is gebleken dat er veel stap 1 fouten gemaakt worden, niet veilig zetten van je stukken.

Jacob - Zowie
Zowie valt aan in een gesloten stelling. Het antwoord brengt hem in de problemen.
De dame van Zowie stond te kwetsbaar, en valt,.
Simon - Reinier
Snel een aantal stukken van het veld, wordt het daar simpeler van?
Reiner trekt op de dame vleugel ten strijde, Simon heeft een paard op de koningsvleugel
De torens worden afgeruild maar de stelling blijft in evenwicht, dat vinden de heren ook
Stijn - Ziggy
Open maken van de f-lijn kost Stijn een pion,
Het eindspel met paard (Stijn) tegen loper
Ziggy krijgt een vrij pion, wat de partij beslist
Martijn K. - Thomas
Martijn heeft een riskante stelling op het bord gezet.
Thomas probeert het verloren gegane stuk terug te veroveren.
Eva - Levi
Levi heeft het moeilijk tegen Eva, die veel actiever staat.
Eva creeert een vrij pion, dit levert Levi te veel problemen op
Martijn L. - Nicolien
Een gelijk opgaande strijd met een klein plusje voor Martijn, dat plusje is weg.
Er ontbreekt bij Nicolien plotseling een stuk.
David - Daan
De stelling ziet er gelijkwaardig uit, maar David moet ergens een toren zijn kwijt geraakt.

Ronde 4 A
Thomas - Yorick
Thomas lijkt de hele konigsvleugel in te zetten op de aanval op de koningsstelling
Heel langzaam krijgt Thomas overwicht, Ondanks keurige tegenaanvallen van Yorick.
Dan heeft Yorick mooie combinatie, door slecht antwoord van Thomas heeft hij mat in weinig, maar Yorick speelt het verkeerd uit.
Maarten - Jochem
De ontwikkeling van de c loper nam nog al wat tijd voor Jochem.
Deze heeft hij wel nodig om het verloren pionnetje terug te winnen.
Maarten weet het pionnetje te behouden, en met actievere stukken staat hij er prettig voor.
Een remise aanbod wordt aangenomen.
Martijn - Thierry
Snel een remise overeenkomst
Robin - Yannic
Een verwisseling van zetten in een combinatie kost Yannic de partij.
Rik - Romee
Rik wint de dame door een penning

Ronde 6 C
Simon - Jacob
Doordat Simon niet gerokeertd heeft, kan Jacob een aanval opzetten, positie boven materiaal.
Hij moet alle zeilen bij zetten, om de dreiging te keren.
Het pionnetje wordt door Simon ingeleverd, en Jacob kan door stoten.
Reinier - Stijn
Na de grote afruil ontwikkelt Reiner makkelijker,
Dit levert hem toren op de 6e rij op, daar waar de pionnetjes opgeruimd kunnen wordn
Ziggy - Martijn K.
Materiaal evenwicht, beter pionnenstrutuur voor Ziggy
Paard eindspel, vreselijk moeilijk dus maken we er remise van.
Daan - Zowie
Zowie snoept een kwaliteit en een pionnetje, Daan probeert nog wat maar dat heeft geen body.
Nicolien - Thomas
Het lijkt wel wild west, overgaten in, het is wachten totdat Nicolien opgeeft
Levi - David
Levi neemt het initiatief nadat hij een kwalitiet is kwijt geraakt, dit levert hem een lekker schakend stelling op, elke zet is goed.
Martijn L. - Eva
Een gelijk opgaande partij, met een Martijn die zijn koning niet in veiligheid wil brengen.
Dan maakt Eva een klein foutje, en Martijn komt in de wedstrijd,
En mat is het gevolg
Ronde 5 C
Jacob - Reiner
Rustig openen, nu klaar voor de aanval
Jacob zet aan, Reinier biedt remise aan, Jacob accepteert
Zowie - Stijn
Met veel kleine aanvalletjes weet Stijn een pion voor te komen.
Een eindspel met toren en zwarte loper. Het pionnetje wordt een loper.
Dan lijkt het alsof Stijn een loper weggeeft, maar Zowie slaat hem niet, dan kost en dubbelaanval Zowie's toren.
Over en uit.
Martijn K. -Simon
Te snelschaken levert in de opening Simon een stuk op,
ze schaken snel door en Simon wint.
Levi - Ziggy
Ziggy heeft een paard verovert.
Eva - Daan
Met bijna alle stukken nog op het bord weet Daan een gaatje te vinden om mat te zetten.
Thomas - Martijn L.
Thomas heeft na 10 minuten een toren voordeel, dat is wel eens anders geweest.
David - Nicolien
Nicolien snoept pionnetje na pionnetje binnen, haar pionnen stelling is beter
Martijn krijgt zijn torens op de 7e rij, Nicolien geeft wat materiaal weg een toren tegen paard.
Nicolien heeft haar pion op de 7e rij. Weet ze dit te verzilveren.
Kleine slordigheidjes, een remise aanbod is geweigerd
Nu eindpel loper/toren, remise

Ronde 3 A
Jochem - Thomas
Na afruil acties in het centrum een open partij.
Langzaam verschuift de partij naar het eindspel (dame + lopers)
Een remise aanbod wordt dan ook snel aangenomen
Yorick - Martijn
Plotseling weggelopen, met remise
Maarten - Rik
In een gesloten stelling zoeken naar openingen, Rik heeft een optisch voordeel,
maar verliest een pionnetje en daarna de partij
Thierry - Robin
Robin laat Thierry komen in een gesloten stelling.
Thierry offert een loper, Robin accepteert, en lijkt gelijk te hebben.
Een pion doorschuiven en de gewenst lijn komt niet open voor Thierry.
de structuur is uit de stelling van Thierry, alleen maar aanvallen
Het blijft spannend, Thierry verovert de dame tegen een toren, Robin in tijdnood (de verslaafde).
Ik hoor remise, wordt aangenomen, was het offer correct, het leverde remise op.
Romee - Yanic
Yanic heeft niet gerokeerd, Romee maakt gebruik van de half open e-lijn
Yanic rokeert, het laat zijn dame kwetsbaar achter, maar Romee profiteert niet.
Ook verzuimt ze haar A toren actief te maken.
Na de ruil van dame tegen twee torens weet Yanic de partij naar zich toe te trekken.

Ronde 4 C
Stijn - Jacob
Stijn schaakt voor wat hij waard is, en dat lijkt best goed.
Jacob blijft aandringen en dat levert hem een eindspel op met een pion meer.
Jacob voelt de druk om te winnen, levert een pion in en wint.
Reinier - Levi
Levi met meer ruimte, Reinier gegroepeerd, met een afruil actie krijgt Reinier ruimte en een extra pionnetje.
Reinier begint de druk van de klok te voelen (8 <-> 50 minuten)
Het ene pionnetje worden er twee, en drie en de partij
Ziggy - Simon
Ziggy heeft in de opening een pionnetje extra geslagen, Simon is beter ontwikkeld
Simon heeft het initiatief, en raakt het kwijt na afruil acties.
Ziggy biedt remise aan, Simon ziet nog kansen,
het volgende aanbod wordt aangenomen.
Daan - Martijn K.
Martijn staat actiever en snoept een pionnetje mee, en krijgt de torens op de 7e rij
En weet met deze actie de partij te beslissen
Nicolien - Zowie
Nicolien heeft weer haar koningsstelling kapot, Zowie gaat daar denk ik gebruik van maken.
En inderdaad nog geen 10 zetten later is het over.
Eva - Thomas
Thomas heeft nu na 15 zetten zijn toren niet weggegeven, en is nu ook vol in de aanval.
Eva heeft de stukken heel prettig staan. Thomas wint een pionnetje, maar is dan onzorgvuldig,
Eva lijkt aan het langste eind te gaan trekken met een paard tegen 3 pionnen.
Dan geeft Thomas een toren en de partij weg
Martijn L. - David
Martijn profiteert goed van onzorgvuldigheden van David, en staat een toren voor.

Ronde 3 C
Jacob - Ziggy
Ziggy blundert een paard weg en een kwaliteit, en geeft op
Martijn K. - Reinier
Een gelijk opgaande strijd, Martijn trekt het initiatief naar zich toe.
Reinier zet zijn paarden sterk in wat hem na een lange combinatie een kwalitiet oplevert.
Thomas - Stijn
Thomas laat weer zijn konigstoren verloren gaan, de vorige partij was daarna moeilijk te winnen
Daarna stevig in de aanval, maar hij slaat niet door en Stijn breidt de voorsprong uit.
Simon - Daan
Daan heeft weinig bewegingsruimte meer, maar weet zich aan de druk te ontworstelen.
Met een eeuwig schaak krijgt hij zijn remise
Nicolien - Levi
Het paard wast Levi voorstaat moet voldoende zijn voor de overwinning.
Zowie - Martijn L.
In een gelijk opgaande strijd beslist een kwaliteits winst de partij in het voordeel van Zowie
David - Eva
Deze strijd gaat mooi gelijk op.
David biedt remise aan, en Eva neemt het aan.

Ronde 2 A
Thomas - Maarten
Ze weten niet wat slaan is, het bord blijft spannend vol.
Maarten zet als eerste de aanval in, het levert hem een kwaliteit op, kost hem het initiatief.
En dat kost hem de kop.
Jochem - Rik
Een stelling die behoorlijk dicht is geschoven, er wordt driftig gemanoevreerd
Jochem heeft de meeste ruimte, ook zijn tijd voorsprong is significant(meer dan 30 min), voelt prettig als je de vorige partij daarmede mee hebt gewonnen.
Jochem creert meer ruimte voor zichzelf, Rik heeft weinig zeten over.
Het stuk (loper) van Rik doet niet mee, het paard van Jochem creeert steeds meer overwicht
Yorick - Robin
Robin bouwt de druk op over de a1 h8 diagonaal, Yorick verdedigt zich knap in een open partij.
Tijdsdruk, pion minder zijn problemen voor Robin.
Robin glimlacht na een leuke zet, en niet meer na het mooie antwoord.
Een remise aanbod van Yorick on Robin met nog 30 seconden op de klok niet afwijzen (beide een toren en een pion)
Yanic - Thierry
Yanic verovert het verloren pionnetje toch nog terug.
Maakt een onverstandige keus en levert initiatief in.
Een paardevork maakt het leven van Yanic niet prettiger, Thierry lijkt begaan met het lot van Yanic, en geeft de toren terug
Maar een tweede paardevork overleeft Yanic niet.
Martijn - Romee
Martijn wint pionnetje in de opening,
Het materiaal is terug, en er komt meer, maar ze blijft te lang in een penning staan
Een dubbel aanval kost haar dan een stuk.

Ronde 2 C
Daan - Jacob
Jacob staat veel activer.
En heeft plotseling gewonnen
Stijn - Martijn K.
Martijn komt knap onder de druk van Stijn vandaan, met een betere pion structuur.
De stukken van Stijn staan beter.
Stijn biedt remise aan, Martijn accepteert
Reinier - Thomas
Reinier staat onder druk nadat hij een toren voor is gekomen.
Als de druk weg is staat Reinier een paard voor.
De overmacht is teveel voor Thomas.
Ziggy - Zowie
Na afruilen komt Ziggy actiever te staan
De materiaal verhouding blijft gelijk maar de pionnen van Ziggy rukken op.
Een klein fout wordt Zowie fataal.
Levi - Martijn L.
Levi agressief als altijd wint een kwaliteit.
weet de voorsprong uit te breiden, en wint de partij
David - Simon
David is weer slordig in de opening, Simon wint een stuk
Simon laat zich niet weer in de luren leggen, en wint
Eva - Nicolien
De dames gaan mooi gelijk op.
Dan wint Nicolien een stuk tegen een pion maar haar koningsstelling ligt helemaal open.
Hier maakt Eva geen gebruik van, Nicolien wint

Fetze Elgersma Laatst gewijzigd: 29-12-2012